ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΕΠ ΑΜΜΟΧΩΡΙΟΥ :- )

• default color
  • red color
  • green color
blank.gif

Σκοπός του σχολείου δεν είναι - δεν πρέπει να είναι - το σοφό παιδί,
αλλά το ευτυχισμένο παιδί.
Κι αυτό το παιδί μόνο μέσα σε ένα δραστικό
κι όχι σκυθρωπό σχολείο μπορεί να ολοκληρωθεί.
Η αξία του ανθρώπου δε βρίσκεται στις γνώσεις,
αλλά στην ισχυρή βούληση,
στην ολοκληρωμένη προσωπικότητα,
στην πνευματική καλλιέργεια,
στη δημιουργία πλούσιας συναισθηματικής ζωής,
στη μέθεξή τους στην κοινωνική ζωή!

Θεόδωρος Κάστανος
Παιδαγωγός
1888-1932

Αρχική arrow Ο ΣΕΠ

Πανελλήνιες 2008

bullet_17Οι βάσεις εισαγωγής σε ΑΕΙ ΤΕΙ 2008 [μεταφόρτωση]

Οι βάσεις εισαγωγής σε ΑΕΙ ΤΕΙ του 2007, 2006 και 2005 τοποθετημένες πάνω στο μηχανογραφικό του 2007 για καλύτερη εποπτεία. Έγγραφο word σε συμπιεσμένο αρχείο [μεταφόρτωση]

Ενημερωτικό Φυλλάδιο "Γενικό Λύκειο - Σύστημα Πρόσβασης στην Ανώτατη Εκπαίδευση" (πράσινο βιβλιαράκι). Έκδοση 2008 [μεταφόρτωση]

Το Μηχανογραφικό Δελτίο του υποψηφίου για την εισαγωγή του στην τριτοβάθμια εκπαίδευση για το ακαδημαϊκό έτος 2008-2009 [μεταφόρτωση]

Θέματα Πανελληνίων Εξετάσεων [εξωτερικός σύνδεσμος]

Εφαρμογή Υπολογισμού Μορίων από τον Θεοτόκη Χρήστο, Ειδικό Πληροφόρησης στο ΚΕΣΥΠ Αγρινίου [κατεβάστε το αρχείο]

Άδεια επαγγέλματος

ΔΟΑ/Φ.13/137/οικ. 3902/13-2-2007
Πίνακες στους οποίους περιλαμβάνονται ανά Υπουργείο οι ειδικότητες για τις οποίες απαιτείται άδεια άσκησης επαγγέλματος, το επίπεδο ή η τάξη της, οι διατάξεις νόμου από τις οποίες προβλέπεται και η αρχή που την χορηγεί.
[μεταφόρτωση]

Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

Πιστεύετε ότι είναι χρήσιμη η εφαρμογή του θεσμού του ΣΕΠ στο ελληνικό σχολείο;

ΕΓΓΡΑΦΗ - ΣΥΝΔΕΣΗ

Εγγραφείτε και συνδεθείτε για να προσπελάσετε σελίδες που αφορούν μόνον εγγεγραμμένους χρήστες.

H υπηρεσία είναι διαθέσιμη σε μόνιμους εκπαιδευτικούς της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Ξεχάσατε τον κωδικό σας;
Δεν έχετε λογαριασμό; Εγγραφή

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Μέλη: 681
Νέα: 157
Σύνδεσμοι: 6
Επισκέπτες: 353718

Syndicate

WHO's ONLINE

Βρίσκεστε στις ηλεκτρονικές σελίδες του Γραφείου Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού του Γυμνασίου Αμμοχωρίου Φλώρινας.
spip@p
about...
Γυμνάσιο Αμμοχωρίου

Θέματα εξετάσεων παρελθόντων ετών (1999 έως σήμερα) στο δικτυακό τόπο της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας. Συνδεθείτε εδώ

1o Δίκτυο εφαρμογής προγραμμάτων ΣΕΠ Δυτικής Μακεδονίας 2005-2006.
eu_01
Το Ευρωπαϊκό Πλαίσιο Επαγγελματικών Προσόντων για τη δια βίου μάθηση
eu_02
Το Ευρωπαϊκό Πλαίσιο Επαγγελματικών Προσόντων για τη δια βίου μάθηση [συνοπτικό ενημερωτικό τεύχος]
Στόχος του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου είναι να διασυνδέσει όλα τα σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σε ένα εκπαιδευτικό Intranet και να παρέχει προηγμένες υπηρεσίες τηλεματικής, συντελώντας στη δημιουργία μίας νέας γενιάς εκπαιδευτικών κοινοτήτων που χρησιμοποιεί καθημερινά τις ΤΠΕ στην εκπαιδευτική διαδικασία.
Programme for International Student Assessment (PISA). Αποτίμηση Εκπαιδευτικών Συστημάτων. Αποτελέσματα 2006.
Δίκτυο Νέστωρ. Εσωτερικό δίκτυο επικοινωνίας στελεχών ΣΕΠ
Έκθεση UNICEF: "Η Κατάσταση των Παιδιών στον Κόσμο 2008".
Leonardo Mentoring
Ευκαιρίες μάθησης και κατάρτισης στην Ευρώπη. Στόχος του PLOTEUS είναι να βοηθήσει φοιτητές, εργαζόμενους, άτομα που ψάχνουν εργασία, γονείς, συμβούλους επαγγελματικού προσανατολισμού και εκπαιδευτικούς να βρουν πληροφορίες σχετικά με τις ευκαιρίες εκπαίδευσης στην Ευρώπη.

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

AEI - TEI